11. Pražská muzejní noc

Termín konání: 14.6.2014 19:00 - 15.6.2014 01:00

11. Pražská muzejní noc 39 institucí s 69 objekty po celé Praze

V pořadí již jedenáctý ročník Pražské muzejní noci proběhne v sobotu 14. června 2014. Tato oblíbená kulturně-prezentační akce propagující činnost muzeí a galerií přináší již od roku 2004 možnost prozkoumat kulturní dědictví metropole v tak trochu jiném světle. Letos se do Pražské muzejní noci zapojí 39 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 69 objektech. Nováčky letošního ročníku jsou Galerie FUTURA a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. I v roce 2014 zůstane Pražská muzejní noc věrná své základní myšlence, kterou je návštěva muzeí a  galerií v netradičním nočním čase (19:00 až 1:00 hodin) a  vstup a doprava zdarma. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, který se stal pro akci typickým. Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

Více informací naleznete na www.prazskamuzejninoc.cz