Adventní koncerty Slezského zemského muzea

Termín konání: 28.11.2016 - 12.12.2016

Adventní koncerty Slezského zemského muzea Vychutnejte si společně s rodinou či přáteli atmosféru blížících se svátků a přijměte naše pozvání na tři adventní koncerty, které jsme pro vás připravili.

První z nich se uskuteční již v pondělí 28. listopadu 2016 v 18 hodin v kostele sv. Václava v Opavě a své umění vám na něm předvede kytarový virtuos Štěpán Rak, jehož hudební vystoupení doprovodí slovem Alfred Strejček. Jejich společný koncertní projekt s názvem Vivat Carolus Quartus je pořádán ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací. Vstupné 150 Kč.

O týden později, v pondělí 5. prosince 2016 v 18 hodin, vás rádi přivítáme v Historické výstavní budově, kde vystoupí děti ze Základní umělecké školy Václava Kálika. Malí zpěváci vám zazpívají písně s vánoční tematikou v netradičním podání. Vstupné 10 Kč.

Poslední adventní koncert zazní opět v Historické výstavní budově, a to v pondělí 12. prosince 2016 v 18 hodin. V podání studentů, pedagogů a hostů Církevní konzervatoře Opava zazní díla duchovní hudby adventního období sahající od středověkého gregoriánského chorálu až do současnosti a další zajímavé instrumentální i vokální skladby. Vstupné 10 Kč.