Aspoň na víkend přijď za strašidly!

Termín konání: 15.11.2014

Aspoň na víkend přijď za strašidly! Národní muzeum, České muzeum hudby

V bývalém kostele na Malé Straně straší! V Českém muzeu hudby, které tu sídlí, probíhá výstava Smrt Kmotřička, která představuje, jak se s tajemstvím smrti vyrovnávali skladatelé, výtvarníci či divadelníci. V sobotu 15. listopadu se zde budou na akci z cyklu „Aspoň na víkend…“ dít tajemné věci.

Zveme na dobrodružnou cestu muzeem, na které návštěvníci narazí nejen na vystavené hudební nástroje, ale i na nejednoho ducha. Ve výtvarném ateliéru se budou vyrábět strašidelné masky a talismany, lektoři odhalí mnohé zajímavosti a muzeem se budou linout poutavé melodie. A možná se objeví i krásná Laura bez hlavy.
Pro rodiče jsou přichystané komentované prohlídky výstavou i stálou expozicí plnou výjimečných hudebních nástrojů.

Program je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Program 15. listopadu 2014, 13:00 – 17:00 hod.:

• strašidelná stezka plná duchů stálou expozicí a výstavou Smrt kmotřička
  • kresba a malba na velké plátno vším, čím Vás napadne
  • tvorba masek, kterých se budete sami bát
  • výroba skleněných koulí, ve kterých nikdy nepřestane sněžit
  • prohlídka výstavy Smrt kmotřička a stálé expozice s výkladem od pracovníků Českého muzea hudby