Aspoň na víkend se staň paleontologem!

Termín konání: 31.5.2014

Aspoň na víkend se staň paleontologem! Národní muzeum, Národopisné muzeum - Musaion

Odhalte v Národopisném muzeu, v čem spočívá práce paleontologa!

Před mnoha a mnoha miliony let, v místech, kde dnes stojí Národopisné muzeum, bylo moře. Chcete poznat živočichy a rostliny, kteří před dávnými časy obývali naši Zemi? Cyklus Aspoň na víkend tentokrát zavítá v sobotu 31. května do Národopisného muzea – Musaionu.

Přijďte nás navštívit od 13 do 17 hodin, bude na vás čekat nejen expozice lidové kultury Čech, Moravy a Slezska a výstava Venkov, ale i hravé aktivity a úkoly, které vás seznámí s prací paleontologa. Ve výtvarné dílně si budou moci malí paleontologové například odlít zkamenělinu nebo zhotovit otisky rostlin. S pracovními listy také prozkoumají kostry zvířat i odhalí neznámého dinosaura.

Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Program:

13:00 – 17:00     odlévání zkamenělin

13:00 – 17:00     odkrývání kostry dinosaura

13:00 – 17:00     výtvarná dílna paleobotanika (otisky rostlin)

13:00 – 17:00     hravé pracovní listy za poznáním paleontologie

Více na www.nm.cz/Prirodovedecke-muzeum/Akce-PM/Aspon-na-vikend-se-stan-paleontologem.html