Autorské čtení v Památníku Petra Bezruče

Termín konání: 23.9.2015 - 23.9.2015

Autorské čtení v Památníku Petra Bezruče Básník, textař, zpěvák, performer, dramaturg, kurátor výstav výtvarného umění a organizátor kulturního života. To vše v jedné osobě ztělesňuje Jan Kunze, který v Památníku Petra Bezruče představí veřejnosti nejen sbírku Dekadent dezert, ale i nové a dosud nepublikované texty.

Kunzeho první sbírka Hičhaikum (2004) je souborem hravých i snivých textů ovlivněných autorovými prožitky, náladami a cestami. Zřetelně se v nich odráží také zenová inspirace a „čarodějnický“ vliv knih Carlose Castanedy. Sbírka vyšla celkem ve třech vydáních.

V roce 2007 vyšlo pod názvem Po tmě chuť bibliofilské vydání tří jeho novějších básní. Svou druhou řadovou sbírku autor vydal o rok později pod názvem Dekadent dezert. Sbírka přináší poměrně radikální proměnu poetiky. Nové texty jsou rozsáhlejší, mají uvolněnější formu a ostřejší optiku vidění světa.

Jan Kunze publikoval v časopisech Host, Protimluv a ve sbornících Od słowa ke slovu (2003), Opava City / Poezie v otevřeném prostoru (2004) a Míň než všechno neberu (2006). Výběr z jeho básní zazněl několikrát v rozhlasovém pořadu Zelené peří a v „živé“ verzi tohoto pořadu v brněnské Huse na provázku. V roce 2014 byly jeho texty zařazeny do unikátní publikace Briketa vedle autorů jako Petr Bezruč, Milan Kundera, Josef Hora, Josef Streichl nebo Jaromír Nohavica.

Jako herec a zpěvák účinkoval v divadelních představeních Čarodějnice z Babí hůry a
Ngoa-É, které se hrály v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě a na festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Autorsky se také podílel na experimentálním multimediálním projektu Hubitel (ambient, vizuál, performance). Je spoluzakladatelem a redaktorem knižního nakladatelství  PERPLEX a frontmanem rockových skupin KOFE-IN a Munroe.

Autorské čtení Jana Kunzeho se uskuteční ve středu 23. září 2015 v 17 hodin v Památníku Petra Bezruče. Akce se koná v rámci výstavy Abeceda literatury. Vstupné zdarma.