Termín konání: 5.4.2017 - 5.4.2017

Československá populární hudba a její představitelé na festivalu MIDEM 1968–1969 Období 60. let 20. století bylo v hudebním světě plné zvučných jmen. Británii ovládli „Brouci“ a „Stouni“. V Americe se o přízeň publika ucházeli vedle Boba Dylana začínající hvězdy jako David Bowie nebo Alice Cooper.Ale jaká byla situace v Československu?

Jednou z možností, jak mohli naši zpěváci ukázat světu své umění, byl hudební festival v jihofrancouzském městě Cannes, který představoval na konci 60. let 20. století jakési tržiště, na kterém se každoročně setkávali zpěváci a producenti téměř ze všech zemí světa. Úkolem reprezentantů jednotlivých zemí bylo předvést na festivalu to nejlepší ze soudobé pop-kultury své země a hlavně to co nejlépe prodat.

Jste zvědaví na to, kdo z tehdejších československých zpěváků nás na světové fórum uvedl a jakých výsledků tehdy dosáhl? Zajímá vás, jak to v zákulisí takového hudebního tržiště vypadalo a s jakými skladbami tam naši umělci přijeli? Pokud ano, přijďte si poslechnout zajímavou přednášku Kamila Rodana.

Akce se koná ve středu 5. dubna 2017 v 17.30 hodin v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Vstupné zdarma. Více na www.szm.cz.