Den seniorů ve Slezském zemském muzeu

Termín konání: 30.9.2016 - 30.9.2016

Den seniorů ve Slezském zemském muzeu Po úspěšném prvním ročníku akce Den seniorů ve Slezském zemském muzeu, který se loni uskutečnil v Národním památníku II. světové války, jsme letos rozšířili nabídku o další expoziční areál.

Ačkoli celosvětově připadá Mezinárodní den seniorů na 1. října, ve Slezském zemském muzeu jsme připravili program pro seniory již v pátek 30. září 2016. Už podruhé se senioři mohou vydat do Národního památníku II. světové války v Hrabyni, kde pro ně bude připraven bohatý kulturní program. V době od 9 do 17 hodin se mohou těšit například na komentované prohlídky výstavy Hrabyně včera a dnes, přednášku na téma Lidice, výtvarnou dílnu nebo fotoateliér s možností vyfotit se v dobových uniformách z II. světové války. Vstupné pro návštěvníky starší 60 let činí 10 Kč.

Nově budou také v Historické výstavní budově připraveny edukační programy za zvýhodněné vstupné ve výši 10 Kč pro osoby starší 60 let. V 10 hodin se zájemci o přírodu mohou zúčastnit programu s názvem Z ptačí perspektivy, prostřednictvím kterého nahlédnou do světa ptáků a dozví se podrobnosti o jejich dovednostech i zajímavých životních strategiích. Ve 14 hodin začíná program s titulem Koloniál aneb o finanční gramotnosti, během něhož návštěvníkům přiblížíme detaily o koloniích, rostlinách, které obohatily náš jídelníček od novověku, připomeneme zámořské objevy a opomenuty nezůstanou ani platidla a jejich ochranné prvky.