Festival polynéské kultury

Termín konání: 30.8.2015

Festival polynéské kultury Národní muzeum, Náprstkovo asijských, afrických a amerických kultur

Zveme vás na další letní festival z cyklu Barevné nádvoří v Náprstkově muzeu. V neděli 30. srpna se od 11.00 do 21.00 vypravíme do krásné polynésie.

Všechny návěštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Celý den se bude tančit, tvořit a ochutnávat. Připravena je i módní přehlídka a dechberoucí fireshow.

Vstup na akci je zdarma
(s výjimkou dílny Výroba parea)

Program festivalu

 • 12.00     Havajská hula – taneční představení
  Všechna taneční představení a workshopy na tomto festivalu jsou vedeny tanečním souborem Trn v oku, který se specializuje na programy a tance Asie, Oceánie a polynéské tance. Taneční choreografie a související programy byly nastudovány pod odborným vedením Ajny Kenning, která většinu lokací navštívila a tance studovala u předních pedagogů i místních tanečníků. Kostýmní výprava souboru se drží původních a tradičních předloh jednotlivých kulturních regionů.
 • 13.00     Tahitské tance a tance z Cookových ostrovů – taneční představení
 • 13.30     Workshop točení s poi – pro dospělé i děti
  Naučte se žonglovat s poi, technikou původem z Nového Zélandu, která je nyní velice rozšířená a oblíbená v Polynésii i v Evropě.
 • 14.00     Výroba parea – workshop pro dospělé
  Pareo je druh dámského oblečení, který je známý po celém světě pod různými jmény. V Polynésii je typickým oděvem například na Tahiti, Havaji nebo Samojských ostrovech. Během workshopu si vybranou látku ozdobíte razítky s havajskými motivy a v následné módní přehlídce se naučíte, jak je správně zavázat.
  Cena: 80 Kč/osoba. Kapacita: 25 osob. Přihlášky: tereza_zbankova@nm.cz
 • 15.00     Polynéská módní přehlídka – přehlídka polynéských oděvů spojená s ukázkou vázání parea
 • 16.00     Havajská hula – taneční představení
 • 16.15     Workshop havajského tance – pro dospělé i děti
 • 17.30     Tahitské tance – taneční představení
 • 18.00     Mystery of Rapa Nui aneb Tajemství Velikonočního ostrova
  V přednášce vás seznámíme nejen se základy historie ostrova, který je dodnes jednou z největších záhad naší planety, ale též s nejnovějšími výzkumy a teoriemi předních světových archeologů a vědců. V neposlední řadě budete mít možnost se seznámit s unikátní a díky své dlouholeté izolovanosti i původní rapanujskou kulturou, a to i prostřednictvím tance a hudby. Přednáší: Jana Bürger. Přednáška bude doplněna ukázkami tradičních tanců Velikonočního ostrova, bojového tance Hoko a tance Pou Vae Tea v podání tanečnice a cestovatelky Nicole Bürger, která na Velikonočním ostrově 2 roky žila.
 • 19.30     Havajská hula – taneční představení
 • 20.00     Polynéská fireshow

Po celý den vás navíc čeká:

Tiki bar – přijďte se během festivalu osvěžit havajskými a dalšími tropickými koktejly! Míchat je pro vás budou ti nejlepší barmani z La Casa de la Havana vieja, pravého kubánského koktejlového baru, ve kterém se nejmodernější mixologie snoubí s původností klasických drinků.

Ochutnávky polynéských pokrmů a nápojů – po celý den budete moci ochutnat různé banánové a kokosové dobroty z dílny Rodinné čokoládovny Choco Café!

Stánky s čerstvými mladými kokosy, kokosovými výrobky a nápoji Fair Made, Mladý kokos (Coolcoco)

Výtvarné dílny pro děti – výroba havajských věnců po celou dobu programu (mimo 13.45 – 15.10 hod.), vstup zdarma

Malování na obličej a tělo – kdo nemá odvahu na opravdové tetování, může si nechat ozdobit svůj obličej a tělo tradičními havajskými motivy!

Fotokoutek v havajském stylu

Přelož si své jméno do havajštiny

sekce: Akce   |   Tisk   |   Poslat akci známému