Festival ptactva

Termín konání: 3.10.2015 - 3.10.2015

Festival ptactva Vychutnejte si netradiční zážitek při pozorování ptáků a vydejte se s námi na toulky místní krajinou. Slezské zemské muzeum a Slezská ornitologická společnost vás zvou na podzimní ornitologickou vycházku podél štěrkovny u Dolního Benešova a Zábřežských luk.

Festival Ptactva je kampaní Birdlife International, která upozorňuje na fenomén ptačího stěhování a na nebezpečí, která ptáky na jejich cestách mohou potkat. Připadá vždy na první říjnový víkend, kdy partneři Birdlife International organizují v jednotlivých evropských zemích vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem. Během vycházek ornitologové zaznamenávají počty ptáků, nejčastěji pozorované druhy a další zajímavosti. Tyto údaje organizátoři ještě v průběhu víkendu zpracují, vyhodnotí a pošlou evropskému koordinátorovi, který následující den předá zpracované výsledky z celé Evropy sdělovacím prostředkům. I vy se tedy prostřednictvím námi organizované ornitologické vycházky můžete stát součástí této celoevropské akce.

Sraz zájemců je v sobotu 3. října 2015 v 8.00 hod. na železniční zastávce Dolní Benešov – Zábřeh (příjezd vlaku z Opavy v 8.05, z Hlučína v 7.44). Ukončení akce je nejpozději v poledne na nádraží v Háji ve Slezsku. V případě pěkného počasí proběhne rovněž ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Vycházka je vhodná i pro rodiny s dětmi. Účastníci obdrží zdarma osvětové materiály České společnosti ornitologické.

sekce: Akce   |   Tisk   |   Poslat akci známému