Flašinet žije! Mezinárodní festival flašinetářů

Termín konání: 12.8.2014 19:00

Flašinet žije! Mezinárodní festival flašinetářů Národní muzeum, České muzeum hudby

Jedinečný festival, na kterém se setkají flašinetáři z Čech a šesti dalších evropských zemí. Znít budou hrací strojky historické i zcela nové, z nichž všechny spojuje nezaměnitelný zvuk i vysoká technická hodnota.

Na přelomu 19. a 20. století sice patřili flašinetáři ke koloritu většiny evropských měst, nyní ale pro většinu z nás ztělesňují pouhé nostalgické představy starých časů. Snahou festivalu je vyvrátit představu flašinetu jako hracího strojku produkujícího hudbu nevalné zvukové kvality i povrchních hudebních žánrů, a současně i upozornit na skutečnost, že tato tradice je stále udržována díky nadšení a píli nemnoha lidí.

Program 12. srpna 2014:

• 14.00 – koncert v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí
  • 19.00 – koncert v Českém muzeu hudby

Vstup volný.

Více informací na tel. čísle 257 257 738 a na e-mailové adrese musicmuseum_pr@nm.cz.