Komentované prohlídky v Historické výstavní budově

Termín konání: 14.11.2015 - 14.11.2015

Komentované prohlídky v Historické výstavní budově Nemáte ještě plán na tento víkend? Rádi byste se dozvěděli něco zajímavého o dění ve Slezsku v minulém století nebo o zdejší přírodě? Pak neváhejte a vydejte se do muzea.

Pro zájemce z řad široké veřejnosti jsme připravili komentované prohlídky, které se uskuteční již v sobotu 14. listopadu 2015. V 10.00 hodin začíná prohlídka výstavy Neklidné století, jež mapuje dění ve Slezsku v letech 1914–1989. Prozradíme vám mimo jiné to, kdy se v Opavě konalo mistrovství světa v krasobruslení, proč přišla země Slezská o svou samosprávu nebo které město se mělo jmenovat Šachtín.

V 15.00 hodin si nenechte ujít prohlídku dvou částí expozice Slezsko – Příroda Slezska a Encyklopedie Slezska. Průvodce vás seznámí například s tím, kde žije nejsilnější zvíře světa, co ukrývá jezevec v noře nebo čemu se říkalo biblia pauperum.

Akce se koná v Historické výstavní budově. Minimální počet účastníků je 5 osob. Prohlídka je zdarma ke vstupence zakoupené v tento den.

sekce: Akce   |   Tisk   |   Poslat akci známému