Koncert Pěveckého sdružení slezských učitelek Opava

Termín konání: 29.5.2014 - 29.5.2014

Slezské zemské muzeum, Historická výstavní budova

U příležitosti oslav 200. jubilea Slezského zemského muzea si mohou návštěvníci vyslechnout zajímavý koncert. V Historické výstavní budově se představí Pěvecké sdružení slezských učitelek Opava.

Ve čtvrtek 29. května od 19. hodiny se posluchači koncertu mohou ponořit například do tónů skladby "Má hvězda" Bedřicha Smetany, polyfonní skladby ze 16. století skladatele Tomasse Ludovica da Victorie "Duo Seraphim" nebo skladby Dobroslava Lidmily "Až budu mít na déšť". Během koncertu ale mohou slyšet také lidové písně, například "Kúlalo sa, kúlalo" v úpravě Jiřího Pospíšila, známé písně "Rožnovské hodiny" Františka Lýska a mnoha dalších. Hostem koncertu Pěveckého sdružení slezských učitelek Opava navíc bude komorní sbor Luscinia.

Pěvecké sdružení slezských učitelek Opava je ženským sborem, který vznikl před 56 lety a je pokračovatelem dlouholetých a bohatých tradic sborového zpěvu na Opavsku. Tento sbor orientuje svůj repertoár na světskou i duchovní hudbu a prezentuje ji až v pětihlasém rozsahu.

Vstupné na koncert je 80 Kč