Královské svatby moderní doby

Termín konání: 19.10.2016 - 19.10.2016

Proč se nynější britská královna Alžběta II. se svým budoucím manželem, princem Philipem, zasnoubila tajně? Může být předem dohodnuté manželství skutečně šťastné? A jak přísná jsou kritéria pro výběr partnerů královských potomků?

Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte na přednášce Kamila Rodana, výzkumného a vývojového pracovníka Slezského zemského muzea. Lesk královských svateb a úsměvy novomanželů totiž neznamenaly pro mnohé představitele vládnoucích rodů právě nejšťastnější okamžiky v životě. Pohled na výběr partnerů se sice i v královských rodinách v průběhu posledního století změnil, ale došlo opravdu ke skutečné změně?

Přijďte si poslechnout vyprávění o tradičních i neobvyklých královských svatbách a dozvíte se třeba to, jak probíhají královské námluvy, který sňatek je dnes považován za šťastný a od- kdy je členům britské královské rodiny zapovězeno ženit se a vdávat s Němci.

Přednáška se koná ve středu 19. října 2016 v 17.30 hodin v Historické výstavní budově, Komenského 10, Opava. Vstupné zdarma.

sekce: Akce   |   Tisk   |   Poslat akci známému