Loutkové divadlo v Opavě 1951–2016

Termín konání: 20.4.2016 - 20.4.2016

Loutkové divadlo v Opavě 1951–2016 U příležitosti 65 let od založení opavského loutkového divadla připravila Sylva Pracná, kurátorka divadelní sbírky SZM, přednášku o historii této loutkové scény spojenou s prezentací nejzajímavějšího výběru z pestré mozaiky divadelních aktivit.

Provoz divadla poskytuje zázemí amatérským souborům z řad dospělých i dětských členů, kteří během své existence uvedli především pro dětské diváky několik stovek premiér a odehráli tisíce představení. Mezi nejstálejší loutkářské soubory patří bezpochyby Broučci, OPAL a Skřítci. Během posledních více než dvou desítek let se členská základna rozrostla o soubory Sáček, Siesta, Štěk a jeho stále se rozrůstající dětské a mládežnické skupiny jako například Rarášci – i o další nově vznikající soubory.

Loutkové divadlo je také pořadatelem nebo spolupořadatelem řady přehlídek, za všechny jmenujme pravidelné ročníky postupových kol Dětské scény nebo Opavské rolničky. Opavské soubory se zúčastňují nejen těchto klání, ale úspěšně postupují i do celostátních a národních kol loutkářských a divadelních přehlídek.

 

Přednáška se koná ve středu 20. dubna 2016 v 17 hodin v Historické výstavní budově. Vstupné zdarma.

sekce: Akce   |   Tisk   |   Poslat akci známému