Oslavy Dne nezávislosti Indie

Termín konání: 15.8.2015

Oslavy Dne nezávislosti Indie Národní muzeum, Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

I v letních měsících bude Národní muzeum pořádat oblíbené festivaly mimoevropských kultur v rámci cyklu Barevné nádvoří, díky kterým mohou návštěvníci Náprstkova muzea poznávat celý svět.

V sobotu 15. srpna ožije nádvoří Náprstkova muzea oslavami Dne nezávislosti Indie. Od 11.00 do 21.00 se můžete těšit na taneční vystoupení bollywood dance, kathaku a indických folklorních tanců a workshopy těchto tanců pro dospělé i děti. Poslechnout si budete moci koncerty indické tradiční i moderní hudby. Dále vás čekají stánky s indickými výrobky a ochutnávkami tradiční indické kuchyně, přednášky a pro nejmenší návštěvníky máme připraveny tematické výtvarné dílny.

Program festivalu

11.00 Otevření areálu, možnost oběda před zahájením s dobrotami z The Pind
13.00 Oficiální zahájení festivalu, proslov indického velvyslance
13.30 Úvodní taneční představení souborů Om Dance Academy a Spandan
14.00 Představení a workshop tance Kathak - Ivana a Anežka Hessovy za hudebního doprovodu Tomáše ReindlaVychutnejte si jedinečnost tohoto starodávného tance ze severní Indie v mistrovském předvedení rytmického kouzla našich nejlepších kathakových tanečnic s živým doprovodem na tabla. V krátkém tanečním workshopu pro děti i dospělé se poté i vy můžete naučit základy této taneční techniky.


15.30 Představení a workshop tance Bharata Natyam - Rásabihárí Dásí a její taneční skupina
Uvidíte mystickou krásu a duchovní poselství tohoto více než tři tisíce let starého tance, přezdívaného „balet východu“, který byl vytvořen a rozvíjen jako věnování Bohu a jako cesta k sebepoznání. Naše přední tanečnice Bharata Natyam Rása nám o tanci popovídá, zatančí a vysvětlí detaily v tanci obsažené.


16.45 Indické folklorní tance - Spandan
Užijte si autentické vystoupení indického folkloru ze států Gudžarát, Maháráštra a Rádžasthán. Umělci z indického hudebně-tanečního souboru Spandan budou zpívat, tančit a hrát na tradiční indické hudební nástroje.
 

18.00 Bollywoodský tanec - Om Dance Academy
Spolu s nejvyhledávanější skupinou bollywoodského filmového tance v ČR odhalíte moderní tvář Indie a její současné taneční formy a hity. Uvidíte choreografie z nejnovějších indických filmů. Ocitnete se na chvíli ve světě plném krásných emocí a pozitivní energie. Čeká vás Bollywoodská taneční show, dětské vystoupení a také workshop pro děti i dospělé, během kterého se naučíte základy tohoto tance a krátkou choreografii.
 

19.30 Přednáška Fenomén bollywoodského filmu
Povídání o filmech z indického Bollywoodu spojené s následnou debatou, které se uskuteční v přednáškovém sále v 1. patře muzea. Přednáší: Viera Langerová.
 

21.00 Projekce bollywoodského filmu
Zájemci o indické filmy budou mít možnost zhlédnout v přednáškovém sále v 1. patře muzea vybraný bollywoodský film.
 

Po celý den vás navíc čeká:


Tradiční indická kuchyně – ochutnejte vynikající exotické pokrmy z kuchyně indické restaurace The Pind!
Výtvarné dílny pro děti – pod vedením našich lektorek si nejmenší návštěvníci festivalu budou moci vyrobit indické výrobky a ozdoby.
Stánky s indickými výrobky – během festivalu se budete moci zastavit u stánků s rukodělnými šperky, indickým kořením a jinými přísadami, které obohatí vaši kuchyni, knihami s indickou tematikou a pohádkami nebo typickým indickým oblečením! Představí se vám obchůdky Čapátí, Gabretashop, Elegance Indie, knižní bazar – Pavel Halabica nebo autentické výrobky, které si s sebou přiveze indická taneční skupina Spandan.
Fotokoutek – po celý den budete mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si pravé indické sárí a nechat se v něm vyfotit!
Malování henou


VSTUP ZDARMA

sekce: Akce   |   Tisk   |   Poslat akci známému