Renesanční domy moravsko-slezského pomezí

Termín konání: 17.2.2016 17:00 - 17.2.2016 18:00

Přednáška představí doposud opomíjenou část kulturního dědictví specifického regionu na hranici dnešní České republiky a Polska – měšťanský dům v období renesance.

Nové poznatky a závěry ročního výzkumu kurátora Slezského zemského muzea - Ondřeje Haničáka budou prezentovány v kontextu architektonické tvorby širšího středoevropského prostoru. Posluchači se seznámí s řadou původních zjištění o známých či dříve zcela opomíjených památkách jak profánního, tak sakrálního stavitelství období renesance. Mimo objektů, nacházejících se především v primárně zkoumané oblasti, budou v daných souvislostech interpretovány také mnohem vzdálenější stavby v dnešním Německu, Polsku či Rakousku.

Akce se koná 17. února 2016 v 17 hodin v Historické výstavní budově, Komenského 10, Opava. Vstup zdarma.