Slezské zemské muzeum se zapojí do oslav Dnů evropského dědictví

Termín konání: 10.9.2016 - 10.9.2016

Slezské zemské muzeum se zapojí do oslav Dnů evropského dědictví U příležitosti oslav Dnů evropského dědictví připravilo Slezské zemské muzeum zajímavý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky z řad široké veřejnosti.

Historické výstavní budově se budou konat netradiční komentované prohlídky zaměřené na tuto neorenesanční budovu. Zájemci se seznámí s jejím vznikem a pozoruhodnostmi za více než 120 let její existence. Začátek komentovaných prohlídek je vždy v 9, 11, 13, 15 a 17 hodin u pokladny Historické výstavní budovy. V 9 a 16 hodin bude připravena speciální prohlídka s animačním programem pro děti ve věku od 9 do 15 let. Vstupenky jsou zdarma, z kapacitních důvodů však prosíme o jejich vyzvednutí na vybraný čas v opavském informačním centru.

Pokud dáváte přednost přírodě, neměli byste si nechat ujít komentované procházky muzejními zahradami, které se uskuteční v 17 a 18 hodin. Sraz zájemců bude před vchodem do Knihovny SZM, Tyršova 1, Opava. Procházky jsou rovněž zdarma, maximální počet účastníků jedné prohlídky je 30 osob a vstupenky bude možné si zajistit v opavském informačním centru.

A pro naše malé návštěvníky jsme v Památníku Petra Bezruče připravili poslední workshop k výstavě Krása a tajemství starého Nizozemí. Navštívit ho můžete v době od 10 do 12 hodin  a od 13 do 15 hodin. Vstupné 20 Kč. Na workshop je nutné se předem objednat na e-mailu schwanova@szm.cz nebo na tel. 778 527 815.

Všechny výše uvedené akce se konají v sobotu 10. září 2016. Více informací na www.szm.cz.

sekce: Akce   |   Tisk   |   Poslat akci známému