Víkend se slezskými spolky

Termín konání: 25.2.2017 - 26.2.2017

Víkend se slezskými spolky Tak zní název akce, která ukončí výstavu věnovanou spolkovému životu ve Slezsku. Během posledního únorového víkendu se společně s námi můžete vrátit v čase a zažít dobu, v níž bylo členství ve spolcích považováno za součást společenského života

Akce se koná již podruhé. I tentokrát se návštěvníci mohou těšit například na tzv. muzejní turistiku a vydat se po značkách na malou túru v rámci našeho muzea. Nejen manuálně zruční zájemci si mohou postavit rozhlednu nebo vyrobit originální upomínkový předmět. A pro ty, kteří se rádi fotografují v kostýmech, bude připraven i oblíbený fotokoutek. Za zmínku stojí určitě také tělocvična, ve které si s námi procvičíte náročné i méně náročné cviky turnerů a sokolů.

Nebude chybět ani komentovaná prohlídka výstavy Spolkový život ve Slezsku, kterou zpestří výklad průvodce v dobovém kostýmu. Prohlídka začíná vždy v 15 hodin a pozorní posluchači se mohou zapojit do vědomostní soutěže, jejíž vítěz získá publikaci SZM.

Akce se koná 25. a 26. února vždy od 9 do 17 hodin v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Více na www.szm.cz.

sekce: Akce   |   Tisk   |   Poslat akci známému