Vzpomínková akce Hlučín-Darkovičky 2014

Termín konání: 24.5.2014 10:00

Slezské zemské muzeum, Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky

K připomenutí 69. Výročí ukončení 2. světové války a 76. výročí květnové mobilizace roku 1938 pořádá Slezské zemské muzeum ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím Ostrava a městem Hlučín vzpomínkovou akci. Napjatá situace konce 30. let 20. století vyvrcholila 20. května 1938, kdy kvůli přesunu německých jednotek směrem k  československým hranicím byla vyhlášena částečná mobilizace. Akce připomíná nejen události roku 1938, ale také, jak významnou úlohu sehrála v těchto dějinách linie československého opevnění, kterou na konci války využívaly německé jednotky k obraně proti postupujícím vojskům 4. ukrajinského frontu. Pro návštěvníky bude připraven zajímavý program, těšit se mohou zejména na statické a  dynamické ukázky současné vojenské techniky. Podrobný program akce bude uveřejněn na webových stránkách Slezského zemského muzea.