Vzpomínkové setkání ke 120. výročí otevření Historické výstavní budovy

Termín konání: 9.11.2015 - 9.11.2015

Vzpomínkové setkání ke 120. výročí otevření Historické výstavní budovy Historická výstavní budova, postavena pro účely Muzea císaře Františka Josefa pro umění a řemesla, založeného v Opavě z podnětu Obchodní a živnostenské komory, zdobí Opavu již od roku 1895. Právě před 120 lety byla dokončena její stavba, která je dílem slavných vídeňských architektů – Johanna Scheiringera a Franze Kachlera.

U příležitosti tohoto kulatého výročí jsme pro Vás připravili vzpomínkové setkání.  V pondělí 9. listopadu 2015 v 17 hodin vystoupí v Historické výstavní budově Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity pod vedením Josefa Kostřiby. Sborový zpěv bude doprovázen hrou na zrestaurované varhany, jež jsou opět chloubou Historické výstavní budovy. Součástí akce bude představení reinstalace těchto varhan a ohlédnutí se do doby vzniku HVB. Zhlédnout můžete i  novou výstavu s názvem Franz Josef Muzeum, která vám představí například nerealizované soutěžní architektonické návrhy nebo kolekce uměleckého skla z darů knížete Lichtenštejna, které věnoval muzeu stejně jako pozemek, na němž byla budova muzea vystavěna.

Vstupné zdarma.