Workshop k 70. výročí Slezského ústavu

Termín konání: 11.1.2016 - 11.1.2016

Workshop k 70. výročí Slezského ústavu V lednu letošního roku si připomeneme již 70 let od vzniku Slezského studijního ústavu, pozdějšího Slezského ústavu Akademie věd.

Tato vědecká instituce, jejímž cílem bylo zabývat se výzkumem Slezska a přilehlých moravských oblastí, je dnes součástí Slezského zemského muzea, které u příležitosti tohoto výročí pořádá workshop pro širokou veřejnost. Návštěvníkům přiblížíme dějiny ústavu a některé významné osobnosti historické, literární a etnografické vědy, jejichž působení je se Slezským ústavem spojeno. Opomenut nebude ani osud muzejních sbírek ústavu. V rámci akce vystoupí například autor monografie o historii ústavu Jiří Knapík, historik umění Pavel Šopák, historička a někdejší odborná pracovnice Slezského ústavu Nina Pavelčíková či kurátorka sbírky Slezského ústavu Barbora Honková.

Workshop se koná v pondělí 11. ledna 2016 od 16.30 hod. v Historické výstavní budově. Vstupné zdarma.