Mezigenerační rodinný průvodce výstavou Retro

20.6.2016

Mezigenerační rodinný průvodce výstavou Retro Na výstavě Retro v Nové budově Národního muzea mohou návštěvnící obdivovat hračky, techniku, vybavení domácnosti, ale především módu z dob minulých. Návštěvníkům je,kromě bohatých doprovodných programů, k dispozici i mezigenerační Průvodce pro rodiny.

Tiskovina motivující ke vzájemné komunikaci a sdělování informací v rámci mezigenerační skupiny je určená pro menší skupiny návštěvníků a koncipována jako samoobslužný průvodce po celé výstavě. Idea je založená na propojení vystavených exponátů s vlastními vzpomínkami průvodců a členů skupiny a vzájemném sdílení informací prezentovaných na výstavě neformální cestou. Průvodce je vytvořen také ve verzi pro cizince, kteří tvoří velkou část návštěvníků muzea.

Mezigenerační průvodce výstavou vznikl v rámci projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice. Průvodce zajistilo Centrum pro prezentaci kulturního dědictví při Národním muzeu. Koncept: Petra Belaňová, Ivana Kocichová; spolupráce: Miroslava Burianová, Eva Dittertová, Ondřej Táborský, Tereza Žbánková, Pavlína Honzíková; ilustrace: Anna Pačesová; graf.zpracování: Ondřej Zámiš. Vydalo Národní muzeum, 2016.

sekce: Aktuálně   |   Tisk   |   Poslat článek známému