4.9.2014

Věstonická Venuše, hlava Kelta a meteority z Opavy-Kylešovic dorazily do Brna! K vidění budou pohromadě už jen do 30. září 2014! Moravské zemské muzeum, Dietrichsteinský palác

Úspěšná putovní výstava Unikáty zemských muzeí, která návštěvníkům v Opavě a v Praze představila jedny z největších klenotů muzejních sbírek České republiky – Věstonickou Venuši, hlavu Kelta ze Mšeckých Žehrovic a meteority z Opavy-Kylešovic – se chýlí ke svému konci.

Návštěvníci mají poslední možnost spatřit pohromadě tyto vzácné exponáty od 5. do 30. září 2014 v Moravském zemském muzeu v Brně, v prostorách Dietrichsteinského paláce.

Výstava vznikla v rámci společného projektu s názvem Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice, v jehož průběhu slaví Slezské zemské muzeum, Národní muzeum a Moravské zemské muzeum 200 let od svého založení.

sekce: Aktuálně   |   Tisk   |   Poslat článek známému