Výstava nejvzácnějších předmětů začala v Opavě!

7.7.2014

Výstava nejvzácnějších předmětů začala v Opavě!

Skutečně výjimečnou výstavu bude hostit od července Historická výstavní budova Slezského zemského muzea. Tři nejstarší a největší muzea v naší zemi – Národní muzeum, Moravské zemské muzeum a Slezské zemské muzeum představí tři své nejvzácnější exponáty, které byly vybrány z miliónů sbírkových předmětů a společně je postupně vystaví nejprve v Opavě, pak v Praze a svou cestu výstava zakončí v moravské metropoli v Brně.

Unikáty zemských muzeí, takový je název putovní výstavy, díky které budou mít návštěvníci tří našich nejstarších muzeí jedinečnou možnost poprvé v historii spatřit na jednom místě největší poklady těchto institucí - Věstonickou Venuši, hlavu Kelta ze Mšeckých Žehrovic a meteority z Opavy-Kylešovic. Jako první přišlo na řadu Slezské zemské muzeum, které slaví svých 200 let v letošním roce.

Návštěvníci SZM se tak na tyto vzácné exponáty mohou přijít podívat do Historické výstavní budovy od 5. do 27. července 2014. Pak předměty společně poputují do Národního muzea, kde budou k vidění v srpnu, a v září je návštěvníci mohou takto pospolu naposledy zhlédnout v Moravském zemském muzeu.

sekce: Aktuálně   |   Tisk   |   Poslat článek známému