Neslyšící návštěvník v muzeu či galerii

6.7.2015

Neslyšící návštěvník v muzeu či galerii Metodický materiál, který seznamuje s problematikou neslyšících a předkládá možnosti a tipy pro realizaci muzejní edukace zaměřené na tuto návštěvnickou skupinu.

Muzea a galerie, které zvažují, zda a jak pracovat s cílovou skupinou neslyšících, nemají snadnou situaci. Skupina návštěvníků se sluchovým postižením je
velice různorodá, což se odráží v používání různých druhů komunikace, nárocích na personál, technické vybavení a pravidla komunikace.
Publikace v pěti kapitolách popisuje informace, které by měly muzeím a galeriím usnadnit zpřístupňování jejich budov i expozic této cílové skupině.

Koutská, Mariana. Neslyšící návštěvník v muzeu či galerii. Moravské zemské muzeum, 2014.

sekce: Pro muzea   |   Tisk   |   Poslat článek známému