Odborná muzeologická knihovna Centra pro prezentaci kulturního dědictví

31.7.2015

Odborná muzeologická knihovna Centra pro prezentaci kulturního dědictví Od svého vzniku v roce 2005 Centrum pro prezentaci kulturního dědictví systematicky buduje odbornou knihovnu, která v současné době nabízí více než 1200 nejnovějších převážně anglicko-jazyčných publikací. V knihovně však naleznete i množství odborných publikací české, francouzské a německé provenience.

V současné době se jedná o ojedinělý knižní fond, který využívají jak studenti při tvorbě seminárních, bakalářských, diplomových i disertačních prací, tak i odborní pracovníci při řešení teoretických a praktických otázek.
Publikace zahrnují celou škálu této disciplíny a postupně se zaměřují i na hraniční obory. Nedílnou součástí knihovny jsou i významná zahraniční periodika působící na poli muzeologie.

Knihovna obsahuje tituly z těchto oblastí:

• Muzeologie
  • Muzeografie
  • Muzejní pedagogika
  • Výstavnictví
  • Muzeum a architektura
  • Online prezentace a digitalizace sbírek
  • Aplikace digitálních technologií
  • Muzejní marketing a management
  • Kreativní průmysly
  • Péče o sbírky

Online vyhledávací katalog zde.

Více informací o knihovně, výpůjčních podmínkách a kompletní seznam knih a periodik naleznete na webu Centra pro prezentaci kulturního dědictví.

sekce: Pro muzea   |   Tisk   |   Poslat článek známému