Programy pro školy v Českém muzeu hudby

16.4.2014

Programy pro školy v Českém muzeu hudby

V muzeu straší

České muzeum hudby sídlí v bývalém kostele na Malé Straně, probíhá tu výstava Smrt kmotřička a kromě toho tu i straší. Pojděte se trochu bát a zjistit, čeho se báli i hudební velikáni. Dobrodružná cesta muzeem s úkoly. Vstupné 60 Kč/osoba. Bližší informace a objednávky na telefonním čísle 257 257 738 nebo na e-mailové adrese musicmuseum_pr@nm.cz. Pedagogický doprovod zdarma.

Smrt kmotřička

Smrt je základní jistotou každého lidského života. Děsí i fascinuje. A proto je věčným tématem pro všechny druhy umění. Jak se s tajemstvím smrti vyrovnávali vybraní skladatelé, spisovatelé, výtvarníci či divadelníci žijící na území Čech a Moravy. Ať už žili ve středověku nebo v nedávné minulosti, jedno všechny spojovalo: díky svým dílům se stali nesmrtelnými. Vstupné 60 Kč/osoba. Bližší informace a objednávky na telefonním čísle 257 257 738 nebo na e-mailové adrese musicmuseum_pr@nm.cz. Pedagogický doprovod zdarma.

Hudebně–dramatická dílna "Šaman"

Hudebně-dramatická dílna pro děti ve věku od 5 do 12 let, která má za cíl naučit je intenzivněji prožívat a vnímat hudbu, a to za pomoci her, vyťukávání vlastního tepu a dechu a hraním na bicí nástroje. Děti se v dílně promění v domorodé šamany, pustí se do zaříkávání, vyvolávání deště, bojových tanců a bubnování. Vstupné 60 Kč/osoba. Bližší informace a objednávky na telefonním čísle 257 257 738 nebo na e-mailové adrese musicmuseum_pr@nm.cz. Pedagogický doprovod zdarma.

Základy muzikoterapie

Vyzkoušíte si základní techniky muzikoterapie, seznámíte se s metodami, které využívají zvuk a hudbu k uvolnění stresu a napětí, procvičíte si neverbální komunikaci a posílíte vztahy v kolektivu. Program pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol a gymnázií. Vstupné 60 Kč/osoba. Bližší informace a objednávky na telefonu 257 257 738 a na e-mailové adrese musicmuseum_pr@nm.cz. Pedagogický doprovod zdarma.

sekce: Národní muzeum   |   Tisk   |   Poslat článek známému