Programy pro školy v Muzeu Bedřicha Smetany

16.4.2014

Programy pro školy v Muzeu Bedřicha Smetany

Malujeme a posloucháme Vltavu

Trasa vltavských vod malebnou českou krajinou, plnou rusalek, hradů a starých zřícenin. Nevěřili byste, co dalšího je v této několikaminutové skladbě zaznamenáno. Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Pořad, založený na poslechu skladby a jejím výtvarném ztvárnění, probíhá s ohledem na věk dětí. Délka pořadu je ca 120-150minut, cena je 60 Kč/žák. Kapacita 30 dětí. Bližší informace a objednávky na telefonu 222 220 082 nebo na e-mailové adrese radmila_habanova@nm.cz.

Pověst o Libuši, jak ji zhudebnil Bedřich Smetana

Je možné vyjádřit hudbou charakter postav? Jaký význam měla opera Libuše v dějinách Národního divadla a našeho státu? Program pro děti od 8 do 12 let, na kterém vás seznámíme nejen s touto operou, ale i s osobností Bedřicha Smetany, je možné pojmout jako volně navazující na program Vltava. Délka pořadu je 150 minut, cena je 60 Kč/žák. Kapacita 30 dětí. Bližší informace a objednávky na telefonu 222 220 082 a na e-mailu radmila_habanova@nm.cz.

Bedřich Smetana a klavír

Hudební program pro starší děti a mládež (2. stupeň ZŠ, SŠ). V expozici muzea se děti seznámí se životem a díly Bedřicha Smetany, přičemž hlavní pozornost je věnována vybraným dílům z jeho klavírní tvorby. Děti se s nimi seznámí interaktivní formou, jejímž cílem je nenásilně přimět k soustředěnému poslechu. Délka pořadu je cca 90 minut, cena je 60 Kč/žák. Kapacita 30 dětí. Bližší informace a objednávky na telefonu 222 220 082 a na e-mailové adrese radmila_habanova@nm.cz.

sekce: Národní muzeum   |   Tisk   |   Poslat článek známému