Doprovodné programy k části Encyklopedie Slezska

1.9.2015

Slezské zemské muzeum, Historická výstavní budova

ARCHEOLOGIE PRO NEJMENŠÍ ANEB ŠTĚTEČKEM A MOTYČKOU PROKOPEM SE ULIČKOU

Malí účastníci se seznámí s pojmem archeologie a s prací archeologa. V rámci interaktivního programu si mohou zájemci vyzkoušet tuto práci na vlastní kůži hledáním předmětů v písku či skládáním keramických střepů.

Program je určen pro děti z MŠ, žáky 1. a 2. ročníků ZŠ a skupiny zájemců z řad široké veřejnosti.

Nově je možno využít vánoční nabídky. Ve dnech 1. 12., 8. 12. a 15. 12. bude na děti čekat andělíček, který je tímto program provede.

Časová náročnost: 45–60 minut

O ŘEMESLECH A CEŠÍCH VE SLEZSKU

Během edukačního programu budou účastníkům objasněny mimo jiné pojmy řemeslo a cech. V rámci programu se seznámí také s dobou vzniku cechů a se škálou řemesel provozovaných v Opavě.

Program je určen pro žáky 4. až 9. ročníků ZŠ, studenty SŠ a skupiny zájemců z řad široké veřejnosti.

Časová náročnost: 60 minut

O POČÁTCÍCH MĚST A MĚSTSKÝCH PRIVILEGIÍCH

V průběhu programu se účastníci seznámí se vznikem nejstarších měst na našem území, s jednotlivými typy sídel i s jejich výstavbou. Návštěvníkům budou na příkladech městských práv uplatňovaných v Opavě objasněny pojmy jako městská privilegia apod. Díky edukačnímu programu si mohou zájemci vyzkoušet založení města jako skuteční lokátoři.

Časová náročnost: 60 minut

Prosíme zájemce o včasnou rezervaci vybraného programu u muzejní pedagožky Bc. Pavly Slovákové, tel.: 778 527 823, e-mail:slovakova@szm.cz

sekce: Slezské zemské muzeum   |   Tisk   |   Poslat článek známému