Doprovodné programy k výstavě Neklidné století

22.9.2015

Slezské zemské muzeum, Historická výstavní budova

CO TO SLYŠÍM, CO TO JE? TO JSOU PŘECE HUDEBNÍ NÁSTROJE ANEB HUDEBNÍ NÁSTROJE A JEJICH ZVUKY

V rámci programu se děti seznámí se širokou škálou hudebních nástrojů. Interaktivní formou jim budou např. přiblíženy zvuky, které hudební nástroje vydávají. V průběhu edukačního programu si vyzkouší zapisování not a založí si svou kapelu jako praví muzikanti.

Nový program je určen pro děti z MŠ a žáky 1. až 5. ročníků ZŠ.

Nově je možno využít vánoční nabídky. Ve dnech 1. 12., 8. 12. a 15. 12. bude na děti čekat andělíček, který je tímto programem provede.

Časová náročnost: 45–60 minut

Prosíme zájemce o včasnou rezervaci termínu vybraného programu u muzejní pedagožky Bc. Pavly Slovákové, tel.: 778 527 823, e-mail: slovakova@szm.cz.

HRAČKY MÝCH RODIČŮ A PRARODIČŮ

Během převážně herního programu děti poznají hračky, s nimiž si v dětství hrála jejich maminka, tatínek, babička či dědeček. V rámci programu tak na děti čeká spousta dobových her a zábavy.

Nový program je určen pro děti MŠ, žáky 1. až 5. ročníků ZŠ.

Nově je možno využít vánoční nabídky. Ve dnech 1. 12., 8. 12. a 15. 12. bude na děti čekat andělíček, který je tímto program provede.

Časová náročnost: 45 minut

OD DŘEVĚNKY K PANELÁKU – PROMĚNY BYDLENÍ VE 20. STOLETÍ

Program seznámí návštěvníky s formami bydlení různých sociálních vrstev v regionu chronologicky od počátku 20. století. Účastníci se dozvědí, jak se postupně měnily nároky rodin na bydlení, a co bylo typickým vybavením domácností.

Nový program je určen pro II. stupeň základních škol. Součástí programu je pracovní list.

Časová náročnost: 60 minut

Prosíme zájemce o včasnou rezervaci termínu vybraného programu u muzejní pedagožky Mgr. et Mgr. Lenky Borovičkové, tel.: 731 267 473, e-mail: borovickova@szm.cz, www.szm.cz.

JAK SE DÍVAT NA UMĚNÍ 20. STOLETÍ

Program je určen pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco o tom, jak výtvarné umění ovlivňovalo společnost a lidské životy v minulém století a jak naopak historické a společenské události ovlivňovaly samotnou uměleckou tvorbu a umělce.

Časová náročnost: 60 minut

Programy tematicky zaměřené na období zimního času a Vánoc

PŘÍBĚH VÁNOC

S dětmi si v rámci programu popovídáme o Vánocích a vánočních symbolech. Během programu si zájemci mohou vyrobit různé vánoční předměty a nazdobit stromeček.

Program určený pro všechny věkové kategorie je k dispozici od 23. 11. 2015.

Časová náročnost: 45–60 minut

sekce: Slezské zemské muzeum   |   Tisk   |   Poslat článek známému