Čas dětství a her

Termín konání: 2.3.2016 - 31.8.2016

Čas dětství a her Zavítejte společně s námi do říše pohádek. Zjistěte, jak se správně chovat k nalezeným mláďatům, a nahlédněte do života dítěte v minulých staletích. Slezské zemské muzeum připravilo výstavu o dětech a nejen pro děti.

Výstava Čas dětství a her je tematicky rozdělená do tří částí. První nese název Pohádkové putování a je zaměřena především na dětské návštěvníky. Skrze literaturu a divadlo jim představíme pohádkový svět princezen, vodníků, čertů a jiných postav provázejících pohádkovou tvorbu od nepaměti. Kouzelné bytosti budou prezentovány nejen pohádkovými knihami a ilustracemi známých i méně známých výtvarníků, ale ve velké míře také divadelními loutkami.

Jak si hrají zvířátka? Druhá část výstavy – Zvířata a jejich děti – vám přiblíží mláďata nejrůznějších druhů zvířat. Nejpočetněji budou zastoupena mláďata obratlovců, především savců. Návštěvníkům přiblížíme nejen biologický vývoj těchto mladých jedinců, ale i to, jak se správně chovat k nalezeným mláďatům nebo které instituce pomáhají s jejich návratem zpět do přírody.

Závěrečná část výstavy s titulem Když přiletěl čáp vám nabídne pohled na život dítěte v období od 19. století až po 70. léta 20. století. Vystavené předměty seznámí návštěvníky s rituály spjatými s narozením dítěte, křtem i obdobím šestinedělí, jež byly praktikovány v lidovém prostředí. Nebudou chybět doklady vztahující se k životu dětí ve společnosti šlechtické, měšťanské, venkovské, ale také v dobách nedávno minulých.

K výstavě je připraven bohatý doprovodný program včetně dětského koutku a atraktivních edukačních programů.

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 1. března 2016 v 17 hodin v Historické výstavní budově, Komenského 10, Opava.

sekce: Výstavy   |   Tisk   |   Poslat akci známému