Cesta kolem světa

Termín konání: 27.8.2016 - 31.3.2017

Cesta kolem světa Co je to světadíl? A kolik je vlastně kontinentů? Výstava v Arboretu Nový Dvůr vás provede africkou, americkou, australskou i evropskou přírodou a přiblíží vám její charakteristické rysy.

Výstava s názvem Cesta kolem světa nabízí k vidění exotické exponáty ze zoologické a entomologické sbírky Slezského zemského muzea, doplněné vzorky minerálů a hornin ze světových nalezišť a ukázkami rostlinných společenstev. Kromě cizokrajných savců, ptáků, plazů, obojživelníků a ryb můžete zhlédnout také ukázky hmyzu, především brouků a motýlů. Řada z vystavených exponátů byla vytvořena preparátorem Vilémem Borůvkou.  

Jedním z největších unikátů  výstavy je prezentace největších druhů exotických brouků z našich sbírek, včetně největšího brouka světa titana obrovského, které takto pohromadě v našem muzeu dosud nebyly k vidění. Neméně zajímavá je také další část výstavy, která se věnuje užitkovým rostlinám pocházejících z dalekých krajů. Zájemci se na výstavě rovněž dozvědí zajímavou historii zoogeografie nebo fytogeografie a opomenuty nejsou ani významné postavy těchto vědních oborů.

Výstavu můžete zhlédnout v Arboretu Nový Dvůr do 31. března 2017.

sekce: Výstavy   |   Tisk   |   Poslat akci známému