Historie Památníku II. světové války

Termín konání: 4.4.2014 - 30.11.2014

Historie Památníku II. světové války Slezské zemské muzeum, Národní památník II. světové války

Výstava, která spadá do série fotografických výstav představujících historii expozičních areálů SZM, připomene období 60. let 20. století, kdy bylo rozhodnuto o  výstavbě objektu, jenž by připomínal ostravsko-opavskou operaci. Základní kámen tehdejšího Památníku ostravské operace byl položen 29. dubna 1970, slavnostní poklep provedl prezident republiky arm. gen. Ludvík Svoboda a maršál SSSR Andrej Ivanovič Jeremenko. Otevřen byl 26. dubna 1980 a stal se součástí Muzea revolučních bojů a osvobození v Ostravě. Památníkem II. světové války, jak jej znají návštěvníci dnes, byl vyhlášen až 15. března 2000. V současnosti pracovníci muzea připravují každoročně řadu tematických výstav, které doplňují hlavní expozici. V poslední době se činnost zaměřuje zejména na mimoškolní výchovně vzdělávací aktivity a  na vědeckou činnost, spojenou s  výzkumem období let 1900–1945.

sekce: Výstavy   |   Tisk   |   Poslat akci známému