Přírodou s Ludvíkem Kuncem

Termín konání: 15.6.2017 - 26.11.2017

Přírodou s Ludvíkem Kuncem Výstava zoologa, výtvarníka a publicisty Ludvíka Kunce představí unikátní akvarely zobrazující téma zvířat a krajiny.

Autor obrazů působil řadu let v ZOO Ostrava jako chovatel se specializací na kočkovité šelmy. Zvláštní pozornost věnoval terénnímu sledování rysů, vlků a medvědů v Karpatech a vynaložil nemalé úsilí k ochraně těchto zvířat. Svůj pozorovací talent a výtvarné nadání vložil do nespočitatelného množství kreseb, které nezapřou hluboký malířův vztah k přírodě. Jeho umělecký rukopis vychází z dokonalé znalosti chování zvířat, která pozoroval v přírodě a sledoval v zajetí. Své výtvarné práce vystavoval na mnoha výstavách v Česku i na Slovensku.

Ludvík Kunc se narodil 17. května 1934 v Olešné u Rakovníka, v Praze vystudoval VŠUP, obor knižní ilustrace a užitá grafika. Zasloužil se o návrat rysů na území, v nichž byli vyhubeni (na Šumavu a do několika pohoří v Alpách), třináct let života zasvětil polodivokému rysovi Siximu, jenž se stal také hrdinou mnoha filmů. Je autorem a zároveň ilustrátorem knih se zvířecí tematikou (např. Historky ze ZOO, Můj přítel rys, Na medvědích stezkách). Podílel se rovněž na filmech Tajomné stopy a Nezvyčajné priateľstvo. Ludvík Kunc žije a tvoří v Ostravě.

sekce: Výstavy   |   Tisk   |   Poslat akci známému