Putujeme po Slezsku s Edmundem Wilhelmem Braunem

Termín konání: 10.10.2017 - 4.11.2018

Putujeme po Slezsku s Edmundem Wilhelmem Braunem Historik umění, památkář, muzejník, redaktor odborných časopisů, populizátor starého i současného umění, vysokoškolský pedagog, znalec keramiky i zlatnictví, interpret starého i moderního umění – tím vším byl Edmund Wilhelm Braun, od jehož úmrtí letos uplynulo již 60 let.

E. W. Braun byl jedním z ředitelů Slezského zemského muzea. Jeho cílem bylo vybudovat muzeum moderního typu prostřednictvím shromažďování především uměleckohistorických sbírkových předmětů špičkového evropského i světového umění. Narodil se v Německu, osud ho však přivedl do Opavy, kam se dostal po vysokoškolských studiích dějin umění a klasické archeologie.

Na výstavě se seznámíte s prostředím českého Slezska v letech 1895–1945. Zavedeme vás do míst, která Braun poznával a dokumentoval. Představíme vám rovněž významné osobnosti tehdejší doby, se kterými se Braun stýkal a díky kterým důvěrně poznával toto území a jeho kulturní tradice. Novou výstavu v Historické výstavní budově s názvem Putujeme po Slezsku s Edmundem Wilhelmem Braunem zahájíme již v úterý 10. října v 17 hodin komentovanou prohlídkou s jejím autorem. K vidění bude do 4. listopadu 2018. Více informací najdete na www.szm.cz. Výstava se koná v rámci projektu 200 let muzejnictví 1814–1818.

sekce: Výstavy   |   Tisk   |   Poslat akci známému