Unikáty zemských muzeí

Termín konání: 5.7.2014 - 30.9.2014

Unikáty zemských muzeí Slezské zemské muzeum, Národní muzeum, Moravské zemské muzeum

Tři naše největší a nejstarší muzejní instituce – Národní muzeum, Moravské zemské muzeum a Slezské zemské muzeum oslaví 200 let od založení. Při této příležitosti připravily putovní výstavu, na které představí nejcennější skvosty ze svých sbírek. Věstonická venuše, hlava Kelta ze Mšeckých Žehrovic i vzácné meteority z Opavy-Kylešovic společně navštíví Opavu, Prahu a Brno.

Pro návštěvníky je to jedinečná šance spatřit skvosty, které opouštějí depozitáře jen při zcela mimořádných příležitostech.

Výstava Unikáty zemských muzeí je součástí projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice. Od července do září postupně navštíví Opavu, Prahu a Brno, tedy sídelní města tří nejstarších muzejních institucí, které postupně do roku 2018 oslaví svá významná jubilea.

Z Opavy, kde jsou exponáty k vidění od 5. do 27. července se unikáty tří zemských muzeí přesunou do Prahy do Nové budovy Národního muzea. Tam si je mohou návštěvníci prohlédnout od 5. do 27. srpna Poslední zastávkou putovní výstavy bude Moravské zemské muzeum v Brně, které bude výstavu hostit od 5. do 30. září.

sekce: Výstavy   |   Tisk   |   Poslat akci známému


Fotografie k akci

Hlava Kelta ze Mšeckých Žehrovic. Národní muzeum

Hlava Kelta ze Mšeckých Žehrovic. Národní muzeum

Věstonická Venuše. Moravské zemské muzeum

Věstonická Venuše. Moravské zemské muzeum

Meteorit z Opavy-Kylešovic. Slezské zemské muzeum

Meteorit z Opavy-Kylešovic. Slezské zemské muzeum