Věrni zůstaneme. Bojová cesta československé jednotky SSSR.

Termín konání: 14.4.2017 - 30.11.2017

Věrni zůstaneme. Bojová cesta československé jednotky  SSSR. Výstava přibližuje vznik a bojovou činnost československé zahraniční armády na východní frontě během II. světové války.

Návštěvníci se seznámí s vývojem od polního praporu k armádnímu sboru v Sovětském svazu a s hlavními bojovými operacemi, jichž se Čechoslováci účastnili. Pozornost bude věnována i národnostní skladbě vojáků a jejich každodennímu životu, opomenuto nebude ani postavení žen v armádě. Výstava připomíná také některé osobnosti, jako byli tankista Bedřich Opočenský, letec Anton Dropp či ostřelovačka Marie Ljalková.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 13. 4. 2017 v 17 hodin ve správní budově Národního památníku II. světové války v Hrabyni. Více informací na www.szm.cz

sekce: Výstavy   |   Tisk   |   Poslat akci známému